O Laperys - o stanici

HISTORIE CHOVATELSKÉ STANICE NĚMECKÝCH OVČÁKŮ „LAPERYS“

V roce 2005 jsem si zažádala u Českomoravské kynologické unie o zaregistrování mé chovatelské stanice.
Na základě uznání FCI(Mezinárodní kynologická federace) byla stanice zanesena do registru chovatelských stanic psů všech plemen v České republice pod  názvem  „LAPERYS“.
Chovem psího plemene německý ovčák se zabývám 11let,ale sportovní kynologii se věnuji již 13 let.

Mé osobní zkušenosti

Chovatelská stanice LAPERYS je zaměřena na chov a výcvik německých ovčáků z kvalitních pracovních linií s důrazem na vrozené pracovní schopnosti u štěňat a pracovní upotřebitelnost.

První fena v CHS Laperys byla FLÉR ZE SOUTHWORKU,kterou jsem si pořizovala na práci i závody,ale hlavně do chovu.Bohužel měla takovou pohodovou povahu,že se jí až tak cvičit nechtělo a já pochopila,že se Fifinka zakladatelkou asi nestane.
Takže po zralé úvaze a nabytých zkušenostech jsem si pořídila další fenu.

CHARLIE BÍLÝ TRPASLÍK - fena se skvělým rodokmenem plným výborných pracovních psů České republiky a Rakouska.Splnila nejvyšší zkoušky z výkonu,zúčastnila se několika nejvyšších závodů v ČR.Zakladatelkou se tedy stala Charlie.Měla 5 vrhů a její potomci po ní dědí temperament a chuť do veškeré práce .

Další fena v mé chovatelské stanici je dcerou Charlie a jmenuje se CARRIE LAPERYS.Tato mladá a nadějná fenka je pokračovatelkou mého chovu.Má splněny podmínky pro chovnost a je zařazena do chovu.
Mým cílem je chovat zdravé, v povaze vyrovnané jedince,které se co nejvíce podobají standardu Německého ovčáka.

Za svůj největší úspěch považuji 4.místo na Mezinárodním šampionátu ve Sportovní kynologii CACIT LETY 2008 a dvojnásobnou účast ve vrcholných Výběrových soutěží na MS ČR a IPO v České republice.To vše se s vou nejlepší fenou CHARLIE BÍLÝ TRPASLÍK